Scriptiebank overzicht

De Vlaamse Scriptiebank is een vrij toegankelijke online databank. Het bevat intussen al meer dan 8.000 artikels en volledige scripties van bachelor- en masterstudenten die sinds 2002 hebben deelgenomen aan de Vlaamse Scriptieprijs.

Zelfleiderschap. Oplossingsgerichte methodiek door visuele confrontatie met bewustwording

Hogeschool VIVES
2011
Desmet
Steffi
Equicoaching is een vorm van ervaringsgericht leren met behulp van oefeningen naast het paard en vraagstelling. Het is een manier om mensen te begeleiden naar gedragsverandering.Equicoaching stelt vast dat men binnen de hulpverlening vaak botst op enkele moeilijkheden zoals de kern van de hulpvraag niet kunnen achterhalen, een weerstand opmerken wanneer de cliënt over zichzelf moet praten, een sterke focus op het probleem, op het negatieve en op het verleden. Als oplossing hiervoor past Equicoaching een innoverende en efficiënte methodiek toe.
Meer lezen

Het paard als middel bij coaching - Onderzoek naar het effect van equicoaching bij leidinggevenden

Hogeschool VIVES
2007
Hanna
Simoens
Groeien met behulp van een paard?!
 
Werken doen we het grootste deel van ons leven? Het is dan ook belangrijk dat je je goed voelt op je werkplek. Ook T.E.A.M.bvba gaat uit van deze visie en wil zowel individuen als teams ondersteunen in hun groeiproces.
 
Begin 2006 kwam T.E.A.M.bvba naar buiten met een nieuwe en baanbrekende vorm van coaching, namelijk equicoaching! Equicoaching begeleidt individuen en teams tot zelfontwikkeling door middel van oefeningen naast een paard.
Meer lezen